Firany

Firany to lekkie, transparentne zasłony. Niektórym kojarzą się z babcinym domem, ale mają też swoje nowoczesne wydanie, przede wszystkim dzięki temu, że szyte przez nas firany są gładkie – bez wzorów i kwiatów.

Gładkie firany wyglądają bardzo elegancko i stylowo. Najbardziej klasyczne jest połączenie ich z zasłonami, ale jeśli nie ma potrzeby pełnego zasłaniania okna, firany jak najbardziej mogą stanowić samodzielną, minimalistyczną dekorację.

Co więcej, większości naszych klientów wydaje się, że firana musi biała, jak najbielsza. Zazwyczaj okazuje się jednak, że całkiem biała firanka wybija się zbyt mocno we wnętrzu, dlatego dużo lepiej wygląda biel złamana. Ponadto coraz częściej szyjemy firany w kolorze innym niż biały. Zwłaszcza, jeśli mają one być jedyną dekoracją okna, ciekawie wyglądają np. szare czy czarne firany.

Kolejna kwestia to stopień przezierności firan. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno bardzo lekkie, niemal całkiem przezroczyste tkaniny lub dające nieco więcej intymności grubsze materiały.

Jeśli chodzi o biura, może wydawać się, że firanki byłyby tam zupełnie nie na miejscu, kojarzą się bowiem głównie z domem. Jednak nic bardziej mylnego, tkaniny akustyczne, bardzo pożądane w przestrzeniach publicznych, często są transparentne lub półtransparentne. Dlatego bardzo wielu naszych klientów biznesowych decyduje się na poprawiające akustykę firany w biurach.

Aby umówić się na spotkanie i wybór firan, bardzo proszę o kontakt